علت افزایش وزن

بررسی دلایل و علت افزایش وزن در خانم ها و آقایان ایرانی

وقتی حرف از افزایش وزن می شود کمتر کسی به دنبال این است که این اتفاق برای چه رخ داده و اصلا علت افزایش وزن چیست؟ این موضوع ممکن است به جنسیت ها و تفاوت ها ربط داشته باشد اما علل مشترکی نیز وجود دارد که می تواند موجب اضافه وزن کلی خانواده ها شود. طبق اصولی که امروز در اختیار شما قرار می دهیم، می توان کمک کرد تا اعضای خانواده با کمک هم با رعایت آن، مشکلات اضافه وزن خود را حل کنند و وزن خود را کاهش بدهند.

تماشای تلویزیون یکی از علت های افزایش وزن است

یک خبر خوب برای افراد چاق داریم و آن هم این است که اگر روزانه تلویزیون دیدن تان را کاهش دهید، تا ۶ کیلوگرم در سال وزن کم خواهید کرد. وقتی در مورد جدی بودن تلویزیون به عنوان علت افزایش وزن، پی می بریم این اهمیت پیدا می کند که در روال استفاده از این جعبه جادویی کمی مراقبت بیشتری داشته باشیم.

علت افزایش وزن

حذف صبحانه علت افزایش وزن است

بسیاری از افراد به خیال اینکه صبحانه یا یکی از وعده های غذایی خود را کم کنند، لاغر می شوند، دست به اشتباهی می زنن که تا ۵ برابر بیش از سایرین آن ها را در معرض چاقی قرار می دهد. حذف صبحانه و شام برای سلامتی بسیار مضر است و بهتر است که برای تناسب اندام تان این دو وعده ها را هرگز دست کاری نکنید که علت افزایش وزن خوردن شام یا صبحانه نیست.

علت افزایش وزن حتی غذاهای کم چرب هستند

جالب است که به شما بگویند که غذاهای کم چرب و یا بی چربی علت افزایش وزن است! در این باره گفته می شود که این خوراکی ها فقط به کالری های تان اضافه می کنند و به طریق دیگر موجب افزایش وزن شما می شوند. اگر میزان کالری دریافتی تان را بدانید و به اندازه خروجی خود مصرف کنید بسیار سریع تر با خوردن هر غذایی وزن کم می کنید.

یک علت افزایش وزن می تواند پفک خوری باشد

زمانی که وارد رستوران می شوید یا دوستتان به شما پفک و به طور کلی هله هوله تعارف می کند، دقیقا در باربر یک علت افزایش وزن قرار گرفته اید که هر کدام ۱۵۰ کالری بر کالری های تان می افزاید. در چنین مواقعی دست از شکم بردارید و صحنه را ترک کنید.

نوشابه رژیمی و غیر رژیمی یک علت افزایش وزن

فرقی ندارد نوشابه هایی که میل می کنید رژیمی هستند یا نه! افرادی که از نوشابه استفاده می کنند دور کمر و پهلو و شکمی ۵ برابر چاق تر از سایر افراد دارند. پس همین حالا با نوشابه به عنوان یک علت افزایش وزن خداحافظی کنید.

علت افزایش وزن

کم و زیاد شدن خواب و علت افزایش وزن

اگر شبانه فقط ۵ ساعت بخوابید، ۲٫۵ برابر بیش از افرادی که خواب منظم ۶ یا ۷ ساعته دارند شکم می اورید. بهتر است که نه کم بخوابید و نه زیاد. چرا که خود خواب انرژی روز شما را تامین می کند و وقتی که درست بخوابید نیازی نیست با خوردن پیاپی این انرژی را تامین کنید.

آهسته بخورید تا وزن کم کنید

از زمانی که اولین قاشق را در دهان می گذارید، ۲۰ دقیقه طول می کشد تا بدن فرمان پر شدن معده و سیری را بدهد! حالا فکر کنید که ما یک بشقاب بزرگ را در طول ۵ دقیقه می خوریم و انتظار داریم افزایش وزن نداشته باشیم. اگر خوراکی هایمان را آرام آرام بخوریم سالانه تا ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن خواهیم داشت.

زندگی و دوستی با چاق ها علت افزایش وزن است

تحقیقات نشان می دهد افرادی که با افراد چاق رفت و امد دارند تا ۵۷ درصد بیشتر در معرض چاق شدن و افزایش وزن هستند که احتمالا علت آن، دنبال کردن سبک زندگی این افراد است. پس دوستی های تان را محدود کنید.

نتیجه گیری

علت افزایش وزن در مردان و زنان ایرانی بیشتر بخاطر اشتباهات در سبک زندگی و عادت کردن به این اشتباهات و حتی نادیده گرفتن و مثبت انگاشتن آن ها می شود. زمانی که بخواهیم با علت افزایش وزن آشنا شویم تا به بهبود تناسب اندام خود بپردازیم با چیزهایی روبرو می شویم که واقعا در این باره تعجب می کنیم که چه چیزهایی به سادگی موجب افزایش وزن ما شده اند. برای آشنایی بیشتر با علت افزایش وزن کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *