تناسب اندام با دویدن

تناسب اندام با دویدن های کم سرعت نیز حاصل می شود

همه می دانیم که تناسب اندام با دویدن رابطه مستقیم دارد یعنی شما هر چه بیشتر بدوید، بیشتر به تناسب اندام خواهید رسید. این موضوع به صورت تجربه ثابت شده است اما یک باور غلط وجود دارد و آن هم این است که باید دویدن برای تناسب اندام، به صورت سرعتی صورت گیرد که این درست است اما به معنی نقض دویدن به صورت سرعت کم نیست. وقتی که شما می خواهید با سرعت کم بدوید می توانید هم به تناسب اندام خوبی برسید هم از مزیت ۶ گانه آن که در ادامه می آوریم، بهره مند بشوید.

 تناسب اندام با دویدن

تناسب اندام با دویدن و کاهش ضربه به کمر

وقتی که به دنبال تناسب اندام با دویدن با سرعت آرام تر هستید، آسیب‌دیدگی‌ تاندون‌ها ، رباط‌ها و استخوان‌ها  به حداقل میزان ممکن می رسد. دویدن مستعد ضربه به نواحی یاد شده است که البته اگر با سرعت کم انجام شود، مشکل ساز نخواهد بود یا حداقل کمتر مشکل ایجاد خواهد کرد. افرادی که تازه شروع به دویدن می کنند باید دویدن را با سرعت کم شروع کنند تا بدن آمادگی پیدا کند و آسیب ها کمتر شوند.

تناسب اندام با دویدن به مثبت اندیشی می انجامد

دویدن خواه تند صورت گیرد خواه آرام بر روح و روان تاثیر مثبت می گذارد. وقتی که به هدف تناسب اندام با دویدن، شروع به این ورزش می کنید،  کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس را به ارمغان می اورید اما حالت روحی و ذهنی مثبت بیشتری ایجاد می کنید و وضعیت مغز را به گونه ای رقم می زنید که آلزایمر  را از خود دور خواهید کرد.

دویدن و قلبی – عروقی سالم تر

اگر می خواهید با دویدن، قلب تان سالم تر شود نیازی نیست که حتما سریع بدوید چرا که سرعت دویدن، در این مورد تاثیری ندارد اما بهتر است با سرعت آرام بدوید چرا که این کار موجب می شود که فشار خون بالا نرود و همه چیز طبیعی جلوه کند.

تناسب اندام با دویدن

تناسب اندام با دویدن در هر مکانی امکان پذیر است

دویدن ورزشی است که نیاز به امکانات خاصی ندارد و شما برای انجام آن نیاز نیست که حتما به باشگاه بروید. بنابراین از جمله ورزش های راحت است که می تواند برای شما تناسب اندام به ارمغان آورد بدون اینکه ذره ای محدویت زا باشد.

تناسب اندام با دویدن یک تفریح است

می توان گفت دویدن آرام نوعی تفریح است که می توانید با دوستان خود آن را انجام دهید. به همین منظور، می توانید از ورزش خود لذت ببرید و همزمان میزان زیادی از وزن خود را بکاهید و به اندام دلخواه خود برسید.

نتیجه گیری

تناسب اندام با دویدن قطعا حاصل می شود و به دنبال خود مزایای دیگری خواهد داشت که از جمله آن ها می توان به سلامت روح و روان، دوری از آلزایمر، قلب و عروقی سالم تر، کاهش ضربات جسمی، و البته در درجه دوم، تفریح و آرامش بیشتر و استفاده از فرصت ها اشاره کرد. برای اینکه در مورد دویدن و تناسب اندام بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید.

در این باره نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *