تاثیر ورزش بر تناسب اندام

روش هایی برای افزایش تاثیر ورزش بر تناسب اندام

زمانی که ما شروع به ورزش کردن می کنیم، می خواهیم که تاثیر ورزش بر تناسب اندام خود را ببینیم اما گاهی نا امید می شویم چرا که تاثیری که باید بگیریم را نمی گیریم. لازم است بدانید که ممکن است عادات بد ورزشی و سبک زندگی شما موجب شود که دیر تر نتیجه بگیرید. از این رو توصیه های این مقاله را حتما جدی بگیرید تا تاثیرات مثبتی بر خود مشاهده کنید.

تغذیه سالم داشته باشید

اهمیت غذای سالم در تمام بخش های زندگی مشاهده می شود. مثلا شما باید غذای سالمی بخورید که هنگام ورزش بتواند به شما کمک کند تا سریع تر به تناسب مورد هدف خود برسید. بهترین کار این است که غذاهای اورگانیک بخورید و از غذاهایی که فست فود نامیده می شوند دوری کنید. میوه و سبزی جات را در رژیم غذایی تان فراموش نکنید.

برای تاثیر ورزش بر تناسب اندام از قبل خود را آماده و گرم کنید

برای اینکه بهترین تاثیر از عملکرد ورزشی خود ببینید، لازم است که هم بدن خود را به خوبی گرم کنید هم مراقبت میزان خوراکی هایی که قبل از ورزش می خورید باشید تا یک ورزش موثر داشته باشید

تاثیر ورزش بر تناسب اندام

افزایش وعده غذایی و افزایش تاثیر ورزش بر تناسب اندام

اگر وعده های مرسوم سه گانه را به ۵ نوبت افزایش دهید و هر بار از میزان مصرف خود کم کنید، می توانید جلوی اشتهای کاذب خود را گرفته و کالری های ورودی را کمتر و کمتر کنید. در این حالت است که ورزش بر تناسب اندام شما، سریع اثر خواهد گذاشت.

تناسب میزان غذا با تناسب اندام رابطه دارد

شما باید بدانید که روزانه به چه مقدار کالری نیاز دارید تا به وزن مناسب خود برسید از این رو باید بدانید هر غذا چه مقدار کالری دارد و چقدر از هر غذا باید میل کنید تا تلاش ورزشی شما به بار بنشیند.

غذای هدفمند به امید تاثیر ورزش بر تناسب اندام را فراموش نکنید

اگر می گوییم هدفمند غذا بخورید بدین معنی است که بهتر است از غذاهایی استفاده کنید که ارزش غذایی دارند و به سوخت و ساز کمک می کنند. خوردن بسیاری از تنقلات مثل پفک و چیپس دشمن تناسب اندام است.

تنوع ورزش و تناسب اندام

زمانی که می خواهید ورزش کنید تا به تناسب اندام برسید لازم است که با مشاوره یک فرد آشنا به مقوله تناسب اندام، تمرینات و ورزش های مختلفی بگیرید که به شما کمک می کند از جهات مختلف تناسب خود را به دست آورید. تنوع کلید خوبی برای حل این مشکل است.

تاثیر ورزش بر تناسب اندام

انتخاب درست وزنه و تاثیر آن بر تناسب اندام

اگر وزنه ای را تا ۴۰ ثانیه نگهداشتید این یعنی شما برای استفاده از آن آمادگی دارید و می تواند شما را به تناسب اندام دلخواه برساند اما اگر بعد از ۲۰ ثانیه آن را رها کردید یا طاقت نگهداشتن آن را نداشتید باید وزنه ای سبک تر انتخاب کنید.

مکمل ها را درست انتخاب کنید

بسیاری از آقایان برای تناسب اندام به دنبال مکمل ها می روند تا حجم عضله را افزایش دهند. در این باره تنها توصیه ای که می شود کرد این است که از روش های گیاهی استفاده کنید و سعی کنید با یک پزشک حاذق ابتدا مشورت کنید.

ضربان قلب را دست کم نگیرید

هنگامی که شروع به ورزش می کنید باید ضربان قلب تان را مدیریت کنید. در این باره می توانید با یک پزشک قلب و عروق هم صحبت کنید. برای افزایش آمادگی جسمانی و تاثیر ورزش بر تناسب اندام عموما ورزش های سنگینی می گیریم که می تواند روی ضربان قلب تاثیر منفی داشته باشد. آیا برای قلب تان به عنوان حیاتی ترین عضو بدن ارزش قائل نیستید؟ پس به یک دکتر مراجعه کنید.

تاثیر ورزش بر تناسب اندام

عکس گرفتن از بدن و ایجاد انگیزه برای تناسب اندام

زمانی که شروع به انجام عملیات ورزشی می کنید، لازم است که از خود عکس بگیرید و ماه به ماه عکس ها را با هم مقایسه کنید. بدین صورت است که می توانید از کار خود نتیجه بگیرید و لذت ببرید.

حساب شده کربو هیدارت میل کنید

وقتی ورزش های هوازی استفاده می کنید در ۲۰ دقیقه اول بدن کربو هیدارت می سوزاند و بعد شروع به سوزاندن چربی می کند. اگر کربوهیدارت ها را به درستی میل کنید، می توانید در این روند تناسب اندام بهتری بدست آورید.

آب را برای تناسب اندام فراموش نکنید

وقتی آب میل می کنید، سوخت وساز بدن تا ۲۴ درصد افزایش می یابد. پس ضروری است که روزانه آب میل کنید و از طرفی هنگام ورزش در فواصل درست آب بنوشید تا تناسب اندام تان حفظ شود و پوستتان دچار مشکل نشود.

نتیجه گیری

زمانی که بحث به تاثیر ورزش بر تناسب اندام می رسد، بخاطر می اوریم که خیلی از افراد به دلیل دیر رسیدن به تناسب دلخواه خود نا امید می شوند. در چنین حالتی است که توصیه ما این است که این راهکار ها که گفته شد را در اعمال خود بگنجانند تا با تاثیر پذیری از ورزش بر تناسب اندام از تلاش خود لذت ببرند و به اندام دلخواه خود برسند. برای مشاهده ورزش هایی که در خانه می توانید برای تناسب اندام انجام دهید، می توانید اینجا را کلیک کنید.

در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *