لاغر کردن پا

۱۰ توصیه برای لاغر کردن پا که هر زن و مردی باید بدانند

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که در هنگام دویدن صدای سایش ران هایتان بهم، اعصاب شما را بهم ریخته باشد و یا شاید از آن دسته از افراد هستید که از تنگ شدن شلوارهایی که میپوشید خسته شده و از اینکه دائما باید به فکر شلوار جدیدی باشید کلافه شده اید. ما توصیه میکنیم که به کمک این مقاله اقدام به لاغر کردن پا نموده و در عین حال آنها را قدرتمندتر کنید. بسیاری افراد قدرت پا را در بزرگ بودن ران ها میدانند، در صورتیکه این تفکر اشتباه است.

قوی بودن پاها بسیار می تواند به شما کمک کند. اگر پاهای قویتری داشته باشید در هنگام کهولت کمتر زمین خوده و در نتیجه احتمال شکستگی استخوان در شما کاهش خواهد یافت. پس دست بکار شوید و با ۱۰ روشی که به شما نشان میدهیم علاوه بر آب کردن چربی دور پاها، آنها را قویتر و سالم تر کنید.

  1. نوشیدن قهوه و زیبایی اندام در قسمت پا

برای اینکه ورزش بهترین تاثیر را داشته باشد باید تغذیه ی موثری در کنار آن داشته باشید. اگر قصد شما از ورزش سوزاندن چربی های اضافه است باید به کمک تغذیه متابولیسم بدن را افزایش دهید. برای اینکار ما یک راه حل گوارا برای شما سراغ داریم، قهوه بنوشید. بر اساس تحقیقی که بر روی یکسری افراد چاق صورت پذیرفته بود نوشیدن قهوه باعث شده بود تا متابولیسم آنها بطور قابل توجهی افزایش پیدا کند و آنهایی که اضافه وزن کمی داشتند نیز توانسته بودند بخوبی مقداری از وزن خود را کم کنند.

  1. تقویت عضلات ساق پا به منظور خوش فرم کردن پا

یکی از کارهایی که برای داشتن پاهایی خوش فرم و قوی باید انجام دهید تقویت عضلات ساق پاست. برای اینکار نیاز به امکانات خاصی ندارید و به راحتی میتوانید ورزش هایی که ساق پا را تقویت کنند در هر زمان و مکانی انجام دهید. این ورزش ها علاوه بر قدرت بخشیدن به عضلات ساق پا، به افزایش سوخت و ساز بدن، و در نتیجه آب شدن چربی ها  نیز کمک می کند.

لاغر کردن پا

  1. حرکت اسکات برای تناسب اندام در پا

این حرکت یکی از حرکات اصلی و مادر در رشته ی بدنسازی است. هدف اصلی حرکت اسکات تقویت عضلات چهارسرران است ولی در عین حال عضلات دیگری مانند همسترینگ یا عضلات پشت پا، عضلات سرینی، عضلات شکم و عضلات پشت را هم تقویت میکند. بنابراین باید این حرکت جزو برنامه ی روزانه شما باشد. حرکت اسکات بدون اینکه در سایر مفاصل ساییدگی ایجاد کند باعث میشود عضلاتی نیرومند و زیبا داشته باشید.

  1. تمرین لانج منجر به لاغر کردن پا می شود

لانج از آن دست از تمرین هایی ست که بعد از چندبار انجام دادن عاشقش میشوید. این تمرین هم ماهیت کشش دارد و هم ماهیت قدرتی. به همین علت هم تمرینی برای عضلات شما محسوب میشود و هم تمرینی برای تاندون ها پا. علاوه بر اینها کار چربی سوزی را نیز انجام میدهد. از این بهتر چیزی سراغ دارید ؟ فقط در انجام این حرکت باید دقت کنید که کمرتان را تراز نگه دارید.

  1. حرکت پرس پا و لاغر کردن پا ها

این حرکت نیز مانند حرکت اسکات بر روی عضلات مختلفی تاثیر دارد. حرکت پرس پا یک حرکت عالی برای عضله سازی و تقویت عضلات همسترینگ، عضلات سرینی یا همان عضلات باسن، ساق پا و عضلات چهار سر ران است. با انجام این حرکت و عضله سازی نرخ متابولیسم بدن نیز افزایش پیدا کرده و در نتیجه چربی های اضافی را نیز از دست خواهید داد. البته به این مورد نیز توجه کنید که نیازی نیست حتما این حرکت را با وزنه های سنگین انجام دهید. میتوانید وزنه ها را سبک انتخاب کرده و در عوض تعداد تکرار را افزایش دهید.

  1. افزایش شیب تردمیل به لاغر شدن پا ها کمک می کند

یکی از راه هایی که میتوانید شدت تمرینات خود را زیاد کنید افزایش شیب تردمیل است (البته اگر تردمیل استفاده میکنید) . افزایش شدت تمرینات باعث میشود زودتر به نتایج دلخواه برسید. مطالعات نشان داده که افزایش شدت تمرینات باعث میشود که سطح قند خون شما بهبود یافته و در نتیجه بدن شما چربی کمتری ذخیره کند و به علاوه کمتر احساس گرسنگی کنید.

لاغر کردن پا

  1. پیاده روی و لاغر کردن پا رابطه خوبی دارند

فرصت و زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؟ میتوانید با پیاده روی پاهای خود را قوی کرده و چربی های اضافه را آب کنید. مطالعات نشان داده که کسانیکه با سرعت پیاده روی نسبت به افرادی که به باشگاه های ورزشی میدروند و یا ورزش میکنند BMI کمتری دارند. پس فرصت را از دست ندهید و از فردا مقداری پیاده روی به برنامه ی روزانه ی خود اضافه کنید.

  1. دویدن سریع منجر به لاغر کردن پا می شود

همانطور که در مورد قبلی اشاره کردیم سرعت عاملی است که به شما در رسیدن به نتیجه ی دلخواه کمک میکند.  اگر میخواهید سریعتر از شر چربی های اضافه خلاص شوید از تمرینات شدید و سریع مانند دوی سرعت کمک بگیرید. محققان دریافتند که انجام ورزش ها و فعالیت های شدید در دوره ی کوتاه به اندازه انجام فعالیت های متوسط در طول زمان بیشتر تاثیر دارند.

  1. کلسیم بدن را تامین کنید

با مصرف کلسیم میتوانید با یک تیر چند نشان بزنید. اول اینکه کلسیم به استحکام و قدرت استخوان های شما کمک میکند. نکته ی بعد اینکه کلسیم در فرآیند انقباض عضلات نقش دارد به همین دلیل برای ساختن عضلات نیرومند به کلسیم نیاز دارید و در در نهایت در مطالعاتی که بر روی گروهی از افراد چاق صورت گرفته، نتایج نشان دهنده ی این موضوع است که افرادی که کلسیم بیشتری در رژیم غذایی روازنه ی آنها وجود دارد بطور قابل توجهی چربی بیشتری نیز از دست داده اند.

  1. خوردن مرکبات برای لاغر کردن پا مفید است

این هم راه حل خوشمزه ی بعدی. اضافه کردن مرکبات به رژیم روزانه، تاثیر قابل توجهی در چربی سوزی دارد. بنابراین خوردن مرکبات کمک میکند که پاهایی بدون چربی اضافه و خوش فرم داشته باشید. علاوه بر این مرکبات دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند که ضد التهاب بوده و یک میان وعده ی عالی می باشند.

 

برای لاغر کردن پا می بایست که تلاش کنید و طبق رژیم درست به آب کردن چربی های ناحیه پا اقدام کنید و از یک مربی خوب در تناسب اندام و زیبایی خود کمک بگیرید و البته سایر مقالات ما در این پایگاه را هم بخوانید و از دستورات علمی آن ها ایده بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *