رابطه جنسی در تناسب اندام

نقش رابطه جنسی در تناسب اندام و سوزاندن کالری چیست

متخصصان این روز ها حرف های جدیدی در رابطه با لاغر کردن دارند و آن هم حاکی از نقش رابطه جنسی در تناسب اندام است. متخصصان می گویند هر بار که زوجین رابطه جنسی برقرار می کنند، می توانند به میزان زیادی کالری بسوزانند. از این رو، اطلاعات تکمیلی در این باره به خدمت شما ارائه می شود

میزان سوزاندن کالری در رابطه جنسی در تناسب اندام

محققان می گویند میزان سوزاندن کالری برای زوجین متفاوت است. مثلا ممکن است مدت زمانی که از معاشقه تا رابطه تکمیلی انجام می شود فرد ۳۰ دقیقه صرف کند. برای برخی از افراد این مدت کمتر بوده و برخی بیشتر که به تناسب می توان گفت افرادی که ۳۰ دقیقه صرف این امور می کنند، به میزان ۸۵ تا ۱۰۰ کالری می سوزانند.

رابطه جنسی در تناسب اندام

رابطه جنسی در تناسب اندام معادل چیست؟

با توجه به میزان سوخت و ساز کالری که در بالا ذکر شد می توان گفت که در دراز مدت، این رقم می تواند بسیار تاثیر بر سلامتی افراد داشته باشد. رابطه جنسی در تناسب اندام چیزی شبیه به پیاده روی آرام است که سوزاننده کالری است.

صحت ادعای نقش مثبت رابطه جنسی در تناسب اندام

درباره آنچه که هم اکنون گفتیم، می توان یک سند بسیار خوب ارائه کرد تا خیال شما از صحت موضوع راحت شود. بر اساس آنچه که از تحقیقی جامع در این رابطه در مجله PLOS ONE چاپ شده، این تحقیق نشان داد که مردان معمولا ۱۰۰ کالری و خانم ها تا حدود ۷۰ کالری در هر رابطه جنسی می سوزانند و بدین ترتیب از رابطه جنسی در تناسب اندام خود بهره می برند.

رابطه جنسی در تناسب اندام

فرمول سوزاندن کالری برای رابطه جنسی در تناسب اندام

در این روش از افراد خواسته شده بود که روی تردمیل بدوند تا بین این دو عمل تناسب هایی ایجاد کنند اما نکته مهم تری که باید در رابطه جنسی در تناسب اندام دانست این است که اگر می خواهید بدانید که چقدر کالری می سوزانید فرمول ساده ای وجود دارد و آن هم این که، خانم ها باید هر دقیقه رابطه جنسی را در ۳٫۱ و آقایان هر دقیقه را در ۴٫۲ ضرب کنند تا رقم اصلی به دست آید.

نتیجه گیری

می توان گفت رابطه جنسی از جمله امور تحرک داری است که شاید تا کنون نمی دانسته اید که چقدر می تواند به شما در تناسب اندام کمک کند. مردان معمولا هر ۳۰ دقیقه ۱۰۰ کالری و خانم ها ۷۰ تا ۸۵ کالری می سوزانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *