تناسب اندام

بررسی تناسب اندام و مزایای پنهان آن

تناسب اندام می تواند هدف های متفاوت داشته باشد. چیزی که ما با شنیدن عبارت تناسب اندام به ذهنمان می آید صرفاً به امور ظاهری برمی‌گردد. مثلا وقتی گفته می شود کسی دارای تناسب اندام است یعنی ابعاد ظاهری او به تناسب به یکدیگر شکل گرفته است اما اگر بخواهیم کمی عمیق‌تر و علمی تر به این موضوع بپردازیم قطعا می توانیم تناسب اندام را روی حیطه‌های مختلف بست دهیم.

در این مقاله به بررسی چند هدف مهم برای تناسب اندام خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید

چربی سوزی اولین حاصل تناسب اندام

اسکا توایس که یکی از مربیان مطرح در حوزه ورزش میباشد معتقد است که هرچه چربی سوزی بیشتر باشد کالری نیز بیشتر مصرف میشود. اگر تمرینات ساده و سبک به صورت طولانی در مسیرهای طولانی صورت بگیرد درصد بیشترین کالری را میسوزاند اما شدت ورزش نیز می توانند کلیه کالری ها را در میزان بیشتری به سوزاند.

بنابر این اگر تلاش کنید به طور منظم کالری بسوزانید میتوانید با سوزاندن چربیها تناسب اندام خود را حفظ کنید.

تناسب اندام

برای سریعتر دویدن تناسب اندام خود را حفظ کنید

یکی از متخصصان در حوزه سلامت و ورزش معتقد است که در دوی سرعتی شما زمانی می توانم موفق شوید که سرعت شما در راستای طول گام و  فرکانس گام بهترین عمل را نشان دهد وقتی تناسب اندام داشته باشید این دو در بهترین وضعیت ممکن قرار می گیرند و بهترین نتیجه را در دو و عملیات مشابه به ظهور می نشانند.

تناسب اندام بیشتر وزنه های سنگین تر  می‌طلبد

اگر میخواهید قدرت خود را زیاد کنید دو راه پیش روی خود دارید اول اینکه به وضعیتی که در آن احساس راحتی می‌کنید دور شوید دوم اینکه از وزنه استفاده کنید که در کمتر از ۶ تکرار شما را خسته  می کند.  زمانی که تناسب اندام داشته باشید وضعیت بدن شما به گونه ای است که می تواند برای افزایش قدرت آمادگی بیشتری داشته باشد بنابر این پیش از هر چیز به دنبال این باشه که تناسب اندام خود را حفظ کنید.

تناسب اندام

مقاومت و ایستادگی در پرتو تناسب اندام

در بسیاری از فعالیتهای ورزشی که از قلب زیاد کار کشیده میشود قدرت قلبی می توانند به موفقیت در مقابل رقبا بیانجامد و سرگرمی خواهید در ورزش های سنگین زبان بیاورید باید قلبتان را تقویت کنید یکی از بهترین راه ها برای تقویت قلب و تنظیم درست سیستم بدن این است که تناسب اندام داشته باشید.

تناسب اندام به چابکی و چالاکی می‌انجامد

وقتی که چابک در و سباک تر باشید انجام عملیات روزمره برای شما بسیار ساده تر برائت در خواهد بود و می توانید از زندگی بیشتر لذت ببرید تناسب اندام کاری می کند که شما بتوانید  چابکی خود را حفظ کنید و در جایی که به آن نیاز دارید به بهترین شیوه ممکن عمل کنید

تناسب اندام و کاهش وزن

اولین چیزی که در تناسب اندام به ذهن می‌رسد این است که این کار موجب می‌شود شما لاغرتر شوید و بدین صورت وزنتان کاهش پیدا کند.  اولین اثری که از تناسب اندام در یگران دیده می‌شود همین کاهش وزن است که می‌تواند انگیزه بسیار خوبی برای این باشد که بتوانیم وزن خود را در اندازه مناسب تنظیم کنیم و در سایه عملیات تناسب اندام به مزایای دیگر ان نیز دست یابیم.

با تناسب اندام قدرتمندتر شوید

هرچه قدرت بدن شما بیشتر باشد می توانید با کمترین صرف نیرو بهترین پاسخ ها را به محیط ارائه دهید  مثلاً می توانید با کمترین ضربه یا صرف انرژی یک وزنه بزرگ را جابجا نکنید تناسب اندام به شما کمک میکند که وزنتان را روی پاشنه پا نگه دارید. نگه داشتن وزنه روی پاشنه پا به شما کمک می کند که بتوانید قدرت خود را در حداکثر وضعیت ممکن مورد استفاده قرار دهید.

تناسب اندام

انعطاف پذیری و تناسب اندام

انعطاف پذیری به کشش  اندام ارتباط پیدا می‌کند بنابر این اگر شما تناسب اندام داشته باشید می توانید به راحتی نیروی کشش های بدن خود که به صورت کشش های منفعل و پویا تقسیم بندی می شوند تمرکز داشته باشید. شما در وضعیت هستید که ممکن است بخواهید انعطاف پذیری بدن خود را افزایش دهید به نظر این بهتر است به دنبال یک برنامه تمرینی برای تناسب اندام خود باشید که البته بهتر است در این باره با یک متخصص صحبت کنید.

تعادل حاصل تناسب اندام

نکته جالبی که در مورد این بخش باید بگویم این است که حفظ تعادل  به این معنی نیست که شما می‌توانید روی یک میله راه بروید بدون اینکه  کمی بلغزید.  بلکه موضوع چیزی فراتر از اینهاست. تعادل ترکیبی از  قدرت و تحرک و استحکام مرکز بدن است هر چه شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید و بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید تعادلتان نیز به تبع آن بیشتر حفظ خواهد شد.

تناسب اندام و حفظ سلامتی

در تنها تناسب اندام کمک می‌کند که از بیماری های نظیر چربی و بیماریهای قلبی به دور باشید بلکه با افزایش قدرت عضلات مرکزی بدن کمک می کند تا نواحی درونی بدنتان را خوشحال نگه داشته و آن را از بیماری مصون نگه دارد.  یکی از بهترین ورزشها در این مرحله که مورد پیشنهاد متخصصان است ورزش پلانک است  می تواند شما را خوش اندام کند و وضعیت  میانی بدنتان در سلامت کامل نگه دارد.

نتیجه گیری

آنچه که گفته شد همه دربردارنده موضوعاتی است که می توانند به شما انگیزه دهد تا بهتر در بهبود تناسب اندام خود به کوشید و به محض رسیدن به هدف خود از مزایای بیشمار آن بهره مند شوید.  تناسب اندام به حفظ زیبایی قدرت انعطاف پذیری و سلامت شما کمک می کند و نباید در مورد آن لحظه ای تردید کنید.

در این باره آنچه که تاکنون تجربه کرده اید را با ما در میان بگذارید تا این مطلب را روی شبکه‌های اجتماعی نشر دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *