تناسب اندام دختران جوان

نقش ورزش در تناسب اندام دختران جوان

درمیان بخش های مختلف جامعه این بانوان و دخترهای جوان باشند که بیش از هر چیز به تناسب اندام خود فکر می کنند اما اگر شما هم در این بخش قرار دارید خوب است که در این باره با حقایقی بدانید. در حقیقت تناسب اندام دختران جوان  دارای محدودیت ها و استثنائاتی است که باید به آن توجه کنید.

بهم خوردن تناسب اندام در دختران جوان

شاید بار ها افراد ورزشکاری را دیده باشیم که از اندام رویایی ما برخوردارند و بدین ترتیب، حسرت یک اندام زیبا و متناسب را بر دل ما بگذارند. اما یک واقعیت وجود دارد و آن هم اینکه دختر ها معمولا در بین سن ۱۰ تا ۱۴ سالگی با افزایش ناگهانی وزن حتی تا میزان ۱۸ کیلوگرم مواجه می شوند.

 

این بدین معنی نیست که شما باید منتظر چاق شدن باشید، بلکه هدف این است بدانید که افزایش وزن چیز طبیعی است اما افرادی که فعال هستند تا ۷٫۵ برابر کمتر از افراد دیگر دچار چاقی می شوند.

برای جلوگیری از چاقی بهتر است که همین حالا به فکر این باشید که روزانه ۳۰ دقیقه ورزش منظم در منزل را در کارهای خود بگنجانید تا به تناسب اندام واقعی برسید.

تناسب اندام دختران جوان

ورزش کردن عامل احساس خوب و تناسب اندام دختران جوان

اگر بخاطر تناسب اندام به باشگاه بروید، ممکن است با خودتان فکر کنید که چاق و بد شکل هستید و این موجب سرخوردگی تان شود و شما را از ادامه ورزش کردن باز دارد اما باید بدانید که دخترانی که در فعالیت های تناسب اندام فعال هستند احساس بهتری نسبت به خود و بدن دارند هر چند که هنوز به تناسب اندام واقعی نرسیده باشند.

ورزش های تیمی یا انفرادی، حق انتخاب با شماست

برخی از افراد به بهانه دوری از ورزش ادعا دارند که از ورزش های گروهی بیزارند در صورتی که شما اگر واقعا قصد داشته باشید ورزش کنید می توانید به صورت انفرادی در منزل و حتی به کمک محیط هایی که از ورزش های انفرادی پشتیبانی می کنند از ورزش کردن لذت ببرید و تناسب اندام خود را حفظ کنید. در این باره نظر شما چیست؟

تناسب اندام دختران جوان

نقش ورزش هوازی و قدرتی در تناسب اندام دختران جوان

ورزش های هوازی از جمله بهترین ورزش ها و سبک ترین ورزش ها برای دختران جوان است. پیاده روی سریع، اسکیت و حتی دوچرخه سواری و شنا از جمله ورزش های هوازی به شمار می آیند.

 تمرینات قدرتی به شما کمک می کند که توانید و در قوی تری داشته باشید و عضله های خود را تقویت کنید و بدین ترتیب بعضی از قسمتهای بدن خود را به تناسب برسانید و به هدف تناسب اندام خود دست یابید از جمله ورزش‌های قدرتی می‌توان به کار با وزنه برخی تمرینات  یوگا کار با کش و صخره نوردی اشاره کرد.

نقش تمرینات بدن محور در تناسب اندام دختران جوان

تمرینات بدن محور از جمله تمریناتی هستند که به کمک وزن خود بدن به شما کمک می کند تا بتواند به تناسب اندام برسید این تمرینات شامل بشین پاشو تمرینات پا تمرینات یوگا و پیلاتس می باشد به شما کمک می کند تا عضلات بالاتنه لگن و کمر را قوی تر کنید و در این نواحی تناسب اندام بهتری داشته باشید.

تناسب اندام دختران جوان

برای اینکه بتوانید به تناسب اندام برسید باید در طول هفت روز هفته پنج روز را انتخاب کنید و در این ۵ روز ۳۰ دقیقه فعالیت ورزشی منظم داشته باشید. درست در چنین شرایطی است که  می توانید تفاوت بدن ورزشکار و بدنی که ورزش به خود نمی‌بیند را احساس کنید  .

۵ روز ورزش در هفته برای تناسب اندام طبیعی است

اگر در طول هفته هر هفت روز هفته را به ورزش کردن مشغول هستید بدانید که در یک وضعیت افراطی قرار دارید پس باید میزان روز های ورزشی خود را به ۵ روز کاهش دهید   تا از آسیب های ورزش زیاد و افراطی به دور باشید.

با توجه به اینکه بسیاری از دخترها تمایل به ورزش کردن ندارند اما برخی هم هستند که عموما  در این باره افراط می‌کنند.  برای اینکه ببینید آیا است جمله افراد افراطی هستید  یا نه  ما به شما دو فاکتور ارائه می‌کنیم تا بفهمید که آیات در میزان ورزش خود افراط می کنید یا نه.

اگر با وجود ورزش باز هم احساس خستگی می‌کنید این بدین معنی است که بدن شما از میزان سوخت و سازی که دارند راضی نیستند این می تواند زنگ خطری برای شما باشد که بتوانید میزان ورزش  خود را تنظیم کنید و به حالات  نرمال درآورید.

نکته دیگری که باید بدان توجه کنید این است که اگر شما دچار کاهش دوره های قاعدگی شده اید و از طرفی اگر به سن بلوغ برای شروع قاعدگی رسیده اید اما هنوز وارد این دوران نشده اید بهتر است که به پزشک مراجعه کنید و میزان ورزش های روزانه خود را تحت نظر یک متخصص به وضعیت نرمال برسانید.

در این باره نظر و دیدگاه شما چیست؟ آیا تا کنون به محدودیت های تناسب اندام دختران جوان آگاه بوده اید؟ این هشدارها را برای دوستان خود بخوانید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *