شش تکه کردن شکم

۷ تمرین کوتاه برای شش تکه کردن شکم ( سیکس پک )

داشتن شکم صاف و تخت برای هر مرد و زن می تواند یک عنصر سلامتی و زیبایی باشد اما امروزه توجه زنان و مردان فراتر از شکم تخت رفته و تلاش دارند با شش تکه کردن شکم یا ایجاد سیکس پک بر تناسب اندام خود بیشتر رسیدگی کنند.

شکم از جمله اجزایی از بدن است که اگر آن را مورد ورزش قرار ندهید چربی ها شروع به جمع شدن در آن می کنند و موجب می شود که نتوان به خوبی از زیبایی که ممکن است داشته باشد، بهره برد. پس برنامه های تمرینی می تواند به شما کمک کند تا شکم صاف داشته باشید و با شش تکه کردن شکم از زیبایی بیشتری برخوردار باشید.

در این مقاله می خواهیم ۷ ورزش مفید برای تقویت عضلات شکم و شش تکه کردن شکم را به شما یاد دهیم. این آموزش تصویری تقدیم به شما

تمرین ۱ برای شش تکه کردن شکم: کرانچ یا دراز نشست

دراز نشست ورزشی است که از دوران ابتدایی با آن همراه بوده ایم اما توجه زیادی به آن نداشته و حتی نداریم اگر نه چرا باید شکم های بسیاری از زنان و مردان بزرگ باشد.

در تمرین زیر نمونه ای از دراز نشست ارائه شده که می بایست روزانه تا ۳ ست و هر ست حدود ۲۰ بار این کار را انجام دهید.

دقت داشته باشید که فشار باید به گونه ای باشد که به مهره های کمر فشار وارد نشود.

شش تکه کردن شکم

تمرین ۲ برای شش تکه کردن شکم: بلند کردن پا یا Leg Raises

این ورزش کم زیادی به عضلات شکم و بخش زیر شکم می کند که باید به صورت آرام پا بالا برده شود و بعد در راستای بدن روی زمین قرار گیرد. این کار را در سه یا ۴ ست و هر بار بین ۸ تا ۲۵ بار آن را تکرار کنید.

شش تکه کردن شکم

تمرین ۳ برای شش تکه کردن شکم: Russian Twist یا چرخشی روسی

چرخش روسی ورزشی قوی برای پهلو به شمار می آید که به شما کمک می کند اندام های پهلو را تا حد ممکن آب کنید و آن را صاف کنید. این کار کمی سخت است بنابراین بهتر است که طی ۴ ست هر بار بین ۸ تا ۱۶ بار آن را انجام دهید.

شش تکه کردن شکم

تمرین ۴ برای شش تکه کردن شکم: چاقو تاشو از بغل یا Side Jack-Knife

به تصویر محرک زیر نگاه کنید تا این ورزش را بهتر یاد بگیرید. همانطور که مشاهده می کنید این ورزش بر روی پهلو ها و شکم فشار وارد آورده و به تخت کردن آن کمک می کند. تعداد ست هایی که می بایست برای این ورزش در نظر گرفت ۳ یا ۴ ست است که می توان در هر ست ۸ تا ۱۶بار این ورزش را تکرار کرد.

شش تکه کردن شکم

 

تمرین ۵ برای شش تکه کردن شکم: پلانک

پلانک یا Plank، یکی از ورزش هایی است که به صورت های مختلفی انجام می شود. حالت استقامتی آن بهترین روش برای کوچک کردن و البته شش تکه کردن شکم به شمار می آید. به تصویر زیر برای انجام استقامتی پلانک برای شش تکه کردن شکم نگاه کنید و سعی کنید همانند آن، چند ست تقریبا ۲ دقیقه ای ان را دنبال کنید.

شش تکه کردن شکم

تمرین ۶ برای شش تکه کردن شکم: Jack-knife یا چاقوی تاشو

این ورزش برای کمک به تناسب اندام زیر شکم خیلی بکار می رود. ورزش ورزش تقریبا سنگینی است که می توانید هنگام کار کردن با آن چیزی در دست داشته باشید یا نداشته باشید. این کار را در چند ست و هر بار بین ۸ تا ۱۶ بار تکرار کنید.

 

شش تکه کردن شکم

تمرین ۷ برای شش تکه کردن شکم: ضربات بال بال زدن یا Flutter Kicks

این ورزشی ساده و البته قوی برای تناسب زیر شکم می باشد. با این ورزش می توانید روزانه در چند ست بین ۱۶ تا ۳۲ بار ورزش جذاب Flutter Kicks را دنبال کنید و بعد از گذشت مدتی به تناسب اندام مورد علاقه خود برسید.

شش تکه کردن شکم

نتیجه گیری:

زمانی که می خواهید به هدف شش تکه کردن شکم ورزش کنید، باید بدانید که لازم است چه قسمت هایی از بدن را تحت تاثیر قرار دهید. بدین صورت می توانید به راحتی با ۷ تمرینی که من امروز به شما یاد دادم این مهم را تجربه کنید. اگر می خواهید یک ورزش ۴۰ روزه برای کوچک کردن و شش تکه کردن شکم داشته باشید این مقاله را بخوانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *