خوابیدن و کاهش وزن

خوابیدن و کاهش وزن در خانم ها و آقایان چگونه رابطه ای دارد؟

برای بسیاری از افراد این عجیب است که چگونه خوابیدن و کاهش وزن می توانند به هم ارتباط داشته باشند. بیایید موضوع را به گونه ای دیگر بررسی کنیم. طبق تحقیقاتی که روی ۱۳۳۳۵۳  زن سالم صورت گرفت، نشان داده شد آن ها که خواب بیشتری و مناسب تری دارند از دیابت نوع ۲ در امان تر هستند.

دیر خوابیدن و کاهش وزن رابطه غیر مستقیم دارد

هورمون گرلین همان هورمونی است که اگر آشفته حال باشید، شروع به ترشح می کند و موجب افزایش اشتهای شما می شود. وقتی که اشتها افزایش یابد خود به خود وزن نیز افزایش پیدا می کند. به همین ترتیب بیماری هایی مثل دیابت نوع ۲ نیز، سر و کله اش پیدا می شود.

لپتین حاصل دیر خوابیدن و کاهش وزن کمتر

وقتی که خواب آرامی ندارید، این هورمون کمتر ترشح می شود و شما احساس سیری نخواهید کرد و مدام به خوردن خود ادامه می دهید تا اینکه حسابی چاق شوید. طبق تحقیقات اگر ۸۰ دقیقه از خواب روزانه خود کم کنید تا ۵۵۰ کالری بر کالری های دریافتی خود قطعا خواهید افزود.

خوابیدن و کاهش وزن

طبق تحقیقات شیکاگو، اگر فردی روزانه ۸٫۵ ساعت بخوابد تا ۵٫۵ برابر بیش از افرادی که کمتر از این میزان می خوابند، چربی سوزی دارند پس متوجه می شوید که خوابیدن و کاهش وزن چه رابطه عمیقی با هم دارند؟

برخی اوقات میزان بد خوابی به گونه ای است که انسولین را تحت تاثیر قرار داده و چربی های ذخیره شونده را بیشتر و بیشتر می کند.

خوابیدن و کاهش وزن دقیقا در چه صورت رابطه مستقیم دارند؟

برای اینکه بخواهید کاهش وزن داشته باشید باید بتوانید به راحتی و درستی بخوابید. خوابیدن و کاهش وزن زمانی به خوبی خود را نشان خواهند داد که بتوانید موارد زیر را در سبک زندگی تان دخیل کنید:

۱- خواب شبانه خود را بین ۶٫۵ تا ۸٫۵ ساعت تنظیم کنید و از کاهش وزن لذت ببرید.

۲- طبق زمان بندی خاص خود بخوابید. این بدین معنی است در طول شب ساعت مشخصی برای رفتن به رختخواب داشته باشید

۳- در هوای خنک تر بخوابید تا متابولیسم و سوزاندن کالری تان بیشتر شود و بدین صورت با خوابیدن و کاهش وزن خوش اندام شوید.

۴- دیوایس های هوشمند خود را کنار بگذارید و به دور از اثرات منفی اسمارت فون ها خواب راحت و با کیفیت تری برای خود رقم بزنید.

نتیجه گیری

دقت کنید که باید بتوانید برای کاهس وزن و چربی سوزی خوابیدن، خوراک، ورزش و سایر موارد را در کنار هم انجام دهید تا به بهترین نتیجه برسید. به منظور تناسب وزن بیشتر می توانید این لینک را مطالعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *