شنا برای تناسب اندام

شنا برای تناسب اندام چه مزیت ها و معایبی دارد؟

شاید با خود فکر کنید که ورزش شنا یکی از ورزش هایی است که در زمستان مشتری ندارد اما مطمئنا شما نمی دانید مه تناسب اندام با شنا چقدر ارتباط مستقیم با هم دارند. پس این یکی از موضوعاتی است که موجب شده در فصل پاییز  و زمستان نیز برای شنا، افرادی سر و دست بشکنند. در این مقاله می خواهیم به بیان سه اهمیت ورزش شنا برای تناسب اندام شما را در مورد این ورزش کمی بیشتر توجیه کنیم. با ما همراه باشید

عضله سازی اولین مزیت شنا برای تناسب اندام

از آن جا که آب متراکم است، موجب می شود که شما توان بیشتری صرف کنید تا بتوانید عضله های تان را حرکت دهید از طرفی کنترل عضله های خود را بهتر خواهید داشت از این رو، وقتی که شنا می کنید، می توانید به سادگی با صرف قدرت بر روی بدن عضله سازی کنید. می توان گفت در میان ورزش هایی مثل دوچرخه سواری و پیاده روی، از نظر قلبی عروقی شنا در تناسب اندام نقش موثر  تری داشته باشد.

شنا برای تناسب اندام

کاهش صدمات بدنی مزیت دیگر شنا برای تناسب اندام

گاهی از اوقات صدمات در برنامه های تناسب اندام خلل ایجاد می کنند و این شما هستید که با انتخاب ورزش ایمن تر جلوی موانع تناسب اندام خود را می گیرید. دقت داشته باشید که به دلیل متراکم بودن آب، کنترل بدن بسیار راحت تر است و این موجب می شود که شنا برای تناسب اندام امن تر از دوچرخه سواری و حتی دویدن باشد.

چند جانبه بودن ورزش شنا برای تناسب اندام

وقتی شما انتخاب می کنید که از ورزش شنا برای تناسب اندام استفاده کنید این نشان می دهد که در آن واحد، بر روی عضلات مختلفی تاثیر بگذارید. بدین صورت می توانید بخش های بیشتری را با شنا تحت تاثیر قرار داده و تناسب خود را بهتر و سریع تر بدست آورید.

شنا برای تناسب اندام

بهبود تنفس در شنا برای تناسب اندام مفید است

برای تناسب اندام باید از ورزش های هوازی استفاده کنید بنابراین شما در شنا با تنفس بهتری روبرو هستید و این به دلیل مرطوب بودن مجاری است که تنفس کردن را بهبود می بخشد. از طرفی وقتی شنا می کنید می توانید به سادگی، در زیر آب نفس خود را نگهدارید و ریه های خود را نیز ورزش دهید. این دلیل عمده ای است که موجب می شود بیماری های قلبی و عروقی از شما رخت بر بندند و به تناسب اندام خوبی دست پیدا کنید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد از جمله مزایای شنا برای تناسب اندام، می توان به مواردی همچون چند جانبه بودن تاثیر گذاری ها، انعطاف پذیری و عضله سازی و جلوگیری از صدمات اشاره کرد که البته تا کنون برای این هدف از شنا معایبی ذکر نشده است. شما می توانید دیدگاه های خود را در رابطه با شنا برای تناسب اندام با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *