سیکس پک سازی

چه عواملی مانع سیکس پک سازی می شود؟

 سیکس پک سازی به چه معناست ؟

سیکس پک سازی یا شش تکه کردن شکم امروزه مورد توجه بسیاری از جوانان و علاقمندان به تناسب اندام قرار گرفته است و دوست دارند شکم خود را شش تکه کنند. سیکس پک شدن شکم نیازمند انجام تمرینات و حرکات خاصی است و سماتک . اولین مورد مهم برای شش تکه کردن شکم انجام تمرینات منظم برای کاهش وزن است. حرکت دراز و نشت به شما کمک می‌کند تا در طول روز چربی سوزی کنید تا بتوانید بدنتان را لاغر نگه داشته و عضلات شکمتان را برجسته کنید. شکم شیش تیکه نشان دهنده تعداد دراز-نشست‌هایی که می‌توانید بروید نیست، بلکه نشان دهنده این است که چربی شکمتان چقدر اندک است. یک مرد برای اینکه شیش تکه شکم اش نمایان باشد باید حداکثر ۱۰٪ چربی داشته باشد. برای خانم‌ها این مقدار حداکثر ۱۲٪ است. اگر بتوانید چربی بدنتان را به این مقدار برسانید، در این صورت می‌توانید شکم شیش تکه داشته باشید.

سیکس پک سازی

در این مطلب قصد داریم شما را با اشتباهاتی که سیکس پک سازی شکم را به تاخیر می اندازد آشنا کنیم. شما هم قصد دارید شکم خود را عضله ای و شش تکه کنید؟ دوست دارید یک هیکل باب روز و دلپذیر و ورزشکاری داشته باشید؟ دوست دارید از شر چربی های ذخیره شده در شکمتان راحت شوید و به جای آن زیبایی عضلاتش را به رخ بکشید؟ دوست دارید شکم سیکس پک و شش تکه داشته باشید؟ بسیار خب. تابحال چه کارهایی برای رسیدن به هدفتان انجام داده اید؟ آیا می دانید که تمرینات ۶ تکه کردن شکم خود به تنهایی شما را به خواسته تان نمی رساند؟ باید بدانید که هر تمرینی شکم شما را عضله کند باز هم به آن معنی نیست که عضلات شکم شما خود را نشان دهند. درصورتی که شکمتان چربی انباشته شده داشته باشد هیچگاه نخواهید توانست عضلات شکم خود را ببینید. شما در کنار تمریناتی که برای عضله ای کردن شکمتان انجام می دهید باید روی آب کردن چربی های شکمتان هم تمرکز کنید. در ادامه ۵ اشتباه که در هنگام آب شش تکه کردن شکمتان مرتکب می شوید را مرور می کنیم.

سیکس پک سازی

۵ اشتباه رایج که سیکس پک سازی را به تاخیر می اندازند

چه عواملی مانع سیکس پک سازی می شود و سیکس پک سازی را به تاخیر می اندازد ؟

این عوامل عبارتند از :

۱. انجام یک حرکت ورزشی : باید بگوییم که انجام تنها یک حرکت ورزشی شما را به هدفتان نمی رساند. شما باید عضلات شکمتان را با تمرینات مختلف و از جهات مختلف ورزش دهید تا بتوانید یک سیکس پک سازی شکم موفق داشته باشید. سعی کنید تمرینات مختلفی مثل دوچرخه ثابت، دراز نشست، بارفیکس و دیگر تمرین ها به صورت همزمان استفاده کنید.

۲. انجام هر روزه ی تمرینات: باید به این نکته توجه داشته باشید که عضلات شما هم نیاز به استراحت دارند بنابراین نباید بی وقفه تلاش کنید بلکه باید به موقع به عضلاتتان استراحت هم بدهید. نیازی نیست هر روز ماهیچه های شکمی را به تحرک درآورید. عضله های شکم رفتاری مانند سایر عضلات دارند، درنتیجه نیاز زیادی به ریکاوری دارند. این ناحیه از بدن دارای فیبر های ماهیچه ای هستند که آرام منقبض می شوند، و این بدین معنی است که مقاوت و توان بدنسازی آنها بالاتر است، پس اگر بین تمرینات به آن ها فرصت ریکاوری بدهید بهترین نتایج را بدست خواهید آورد.

۳. فرم نادرست حرکت : سختی دادن زیاد به خودتان مهم نیست مهم اینست که یک تمرین را درست انجام دهید . یعنی اگر تمرینی را درست انجام ندهید هر چقدر هم سختی بکشید نتیجه ی لازم را نمی گیرید هیچ ، شاید دچار آسیب دیدگی هم بشوید. هنگام تمرینات شکم باید دقت کنید که عضلات شکم شما باید در تمرینات دخیل شوند. در صورتی که حس می کنید به جای شکمتان بیشتر فشار روی گردن یا نیم تنتان است بدایند که روش انجام حرکت را درست نشناخته اید.

۴. انجام تمرینات با سرعت بالا :  باید توجه داشته باشید که انجام بیش از حد و سریع حرکات ورزشی باعث می شود که شما به نتیجه ی دلخواه نرسید. تمرین ها باید سیکل درست خود را طی کنند به این صورت که در کنار فرم درست انجام تمرین به فواصل زمانی که باید بین تمرینات باشد هم توجه کنید.

۵. تنفس غلط : هنگام ورزش می بایست تنفس عمیق و منظمی داشته باشید. اکثر ما هنگام ورزش تمایل به حبس کردن نفس های خودمان داریم که این اشتباه است.خیلی مهم است که هنگام ورزش با تنفس درست به موقع و منظم نفس بکشید تا سیستم گردش خون شما اکسیژن رسانی به عضلاتتان را به خوبی انجام دهد.

سیکس پک سازی

تغذیه ی مناسب برای سیکس پک سازی

دنبال کردن یک برنامه غذایی حجم ساز کار سختی است، انتظار ظاهر شدن هر چه بیشتر عضله های شکم نیز همین طور است. شما با انجام حرکات بدنسازی این ماهیچه ها را تقویت می کنید، اما ساخت عضلات شش تکه به میزان غذایی که می خورید هم بستگی دارد. در واقع، بیشتر ورزشکاران از یک رژیم کم کالری استفاده می کنند یا از رژیمی استفاده می کنند که حالت بدن آنها را حفظ کند. در بدنسازی افراد کمی وجود دارند که بتوانند در کنار ایجاد اندام زیبا و حجم زیاد ماهیچه، عضلات ۶-تیکه خوش فرمی بسازند. اگر خواهان ماهیچه های شکمی شش تکه هستید، بهترین کار تمرکز بر رژیم غذایی تان است. به جای کاهش هر غذایی که قبلا می خورده اید، کار هوشمندانه افزایش خوردن پروتئین در کنار یک رژیم کم کالری است. این به شما کمک زیادی خواهد کرد تا حجم ماهیچه های خود را نیز بالا ببرید. در کنار بررسی مصرف کربوهیدرات ها – به خصوص قند و شکر – از کالری پنهان در بعضی نوشابه ها غافل نشوید، و از سبزیجات که غلظت کالری کمی دارند به طور مکرر استفاده کنید. هدف کلی این است که تعداد کالری کمتری را بخورید و میزان بیشتری را در بدنسازی بسوزانید. اما مصرف پروتئین خود را بالا نگه دارید، تا بافت ماهیچه ای به خاطر کمبود انرژی تخریب نشوند. این ها توصیه های بدنسازی ساده ای بودند که کمک زیادی به ساخت عضلات شش تکه می کنند.

بنابراین اشتباهاتی که سیکس پک سازی را به تاخیر می اندازند عبارتند از : انجام یک حرکت ورزشی ، انجام هر روزه ی تمرینات ، فرم نادرست حرکت ، انجام تمرینات با سرعت بالا ، تنفس غلط.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *