برای لاغری موضعی چه کار کنیم؟

برای لاغرشدن و لاغری موضعی چه کار کنیم ؟ بهترین روش برای داشتن تناسب اندام و کاهش چربی های موضعی بدن حین فعالیت ورزشی ، حفظ شدت فعالیت بدنی به‌طور مداوم و در یک بازه زمانی زیاد است. این ادعا که ورزش‌هایی ساده می‌توانند باعث لاغری یا حداقل، لاغری‌های موضعی شوند، صحت ندارد. از نظر علمی، هیچ فعالیت ورزشی خاصی وجود ندارد که هم ساده و راحت باشد و هم بتواند چاقی موضعی و چربی بدن را کمتر کند.همانطور که گفتیم در حالت ایده‌آل، ‌بهترین شیوه علمی برای کاهش چربی‌های موضعی بدن حین فعالیت ورزشی،‌ حفظ شدت فعالیت بدنی به‌طور مداوم و در یک بازه زمانی زیاد است. پمپاژ شدید خون، بدن را مجبور می‌کند برای تحمل فعالیت بدنی شدید، کالری‌های بیشتری بسوزاند و همین روند هم چاقی بدن را کاهش می‌دهد.

 

 اولین کاری که باید برای کاهش وزن بصورت موضعی باید انجام دهیم . شناخت چاقی موضعی است و پاسخ به این سوال که چاقی موضعی چیست ؟
 چاقی موضعی به تجمع نامتعارف چربی در بخش‌هایی از بدن گفته می‌شود. معمولا چاقی موضعی در قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، زیرشکم، پهلوها، پشت قفسه سینه (کمر) و ران‌ها که چربی‌های مقاوم‌تری دارند، ایجاد می‌شود. چاقی‌های موضعی در صورت محدود بودن با دستگاه‌هایی مانند لیزر لیپولیز یا لیزر لیپوماتیک قابل‌برطرف شدن هستند و اگر وسیع باشند، باید همزمان با ورزش و رژیم غذایی مناسب آنها را برطرف کرد.

کنترل چربی بدن و لاغری موضعی

برای کنترل چربی بدن و لاغری موضعی ابتدا باید به این سوال پاسخ گفت که آیا تغذیه می تواند باعث کنترل چاقی و چربی بدن شود ؟ اگر بخواهیم از منظر تغذیه‌، بررسی کنیم ، باید گفت مواد غذایی خاصی وجود دارند که می‌توانند بر کل چربی‌های بدن تاثیر بگذارند. برای دریافت میزان چربی کم بهتر است از مواد غذایی مغذی که حاوی میزان زیادی پروتئین و مقدار کمی چربی هستند ، استفاده نمود. ماهی،‌ گزینه فوق‌العاده‌ای در این میان است و سبزی‌ها نیز اهمیت خاصی دارند زیرا روند متابولیک بدن را در راستای کاهش کل چربی‌های بدن تقویت می‌کنند. البته مقدار مصرف شما هم باید متعادل باشد و کنترل حجم مصرفی را در هر وعده غذایی کاملا جدی بگیرید.

 

نقش سن در کنترل چربی بدن و لاغری موضعی

یکی از متغیرهای اثرگذار و مهم برای ارزیابی چاقی بدن ، سن می باشد. درواقع،‌ محدوده‌های استاندارد و غیراستاندارد چاقی بدن کاملا به سن و جنسیت انسان‌ها بستگی دارند. محدوده سالم و استاندارد چاقی بدن همراه با افزایش سن افراد بالاتر می‌رود زیرا ضعیف شدن روندهای متابولیک همراه با افزایش سن، ظرفیت بدن را برای چاق‌تر شدن بناچار بیشتر می‌کند. میزان چربی‌های بدن زنان براساس این فرمول در محدوده سالم قرار می‌گیرد؛ برای زنان ۱۸ تا ۳۸ ساله، ۲۱ تا ۲۳ درصد و برای زنان ۴۰ تا ۵۹ ساله، ۲۳ تا ۳۳ درصدچربی نرمال است. همان‌طور که می‌بینید، این درصدها همراه با افزایش سن تغییر کرده‌اند.

نحوه ی کاهش چربی بدن و لاغری موضعی

یکی از راه هایی که برای کمتر کردن چاقی بدن می توانید به کار ببرید ، کمتر کردن میزان کالری های دریافتی به مروز زمان است. پس برای اینکه چربی بدنتان را کاهش بدهید و چاق به نظر نرسید، هم باید کالری کمتری نسبت به نیاز بدن دریافت کنید و هم کالری‌ها را با کمک فعالیت‌های بدنی خاص مانند ورزش‌های استقامتی و قدرتی بسوزانید. وقتی که این روند محدودیت‌ساز پیشروی می‌کند، ذخیره‌سازی چربی در بدن نیز کمتر می‌شود.

تاثیر سونا یا اتاق بخار بر لاغری موضعی

برخی به اشتباه تصور می کنند که سونا یا اتاق بخار باعث سوزاندن چربی بدن می شود و در نتیجه چاقی بدن را کمتر می کند. باید بگوییم که اینگونه نیست و این تصور غلطی است. دلیلش هم این است که سونا یا اتاق بخار، آب بدن را مصرف می‌کنند، نه چربی بدن را. هنگامی که از اتاق بخار یا سونا بیرون می‌آیید و کمی نوشیدنی مصرف می‌کنید، وزنتان دوباره به حالت قبلی بازمی‌گردد. البته این بازگشت وزن بعد از سونا یا اتاق بخار مشروط به مصرف آب است.

 انواع چربی های موجود در بدن
چربی‌های بدن به دو گروه مجزا تقسیم می‌شوند ، چربی‌ ضروری و چربی ذخیره. چربی ضروری برای همه عملکردهای روزانه بدن لازم است و به آن، «چربی سالم» می‌گویند. این نوع چربی‌ها، ۳ درصد از وزن بدن مردان را تشکیل می‌دهند، درحالی که در بدن زنان به ۱۲ درصد از وزنشان می‌رسد. با این‌حال، چربی ذخیره در قسمت‌های خاصی از بدن و زیر پوست جمع می‌شود. نکته مهمی که باید درباره چربی ذخیره بدانید، این است که این چربی‌ها ذاتا قابل‌استفاده و سوزاندن هستند، همراه با افزایش وزن بیشتر می‌شوند و همزمان با کاهش وزن نیز کاهش پیدا می‌کنند.
چربی های سوزانده شده ی بدن کجا می رود ؟
هنگامی که چربی ها بدون ایجاد احساس گرسنگی سوزانده می شود ، در واقع چربی بصورت داخلی توسط بدن جذب می شود. در واقع این چربی‌ها به‌عنوان منبع انرژی حین فعالیت‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته در صورتی که ورزش‌های قدرتی را به برنامه روزانه‌تان اضافه کنید، می‌توانید کنار کاهش بافت چربی، بافت عضلانی‌تان را افزایش دهید.
چربی بدن زنان بیشتر است یا مردان ؟
عمدتا بدن زنان دارای چربی بیشتری نسبت به مردان است اما چرا ؟ دلیل این امر چیست ؟ این تفاوت عمدتا به‌علت تولید بیشتر چربی‌های ضروری در بدن زنان است که حدود ۱۲ درصد از کل وزن بدن آنها را تشکیل می‌دهد. قسمت‌های خاصی از بدن زنان ذاتا حاوی چربی بیشتری است و همین ویژگی، چربی بدن زنان را نسبت به مردان افزایش می‌دهد. دلیل بیشتر بودن بافت چربی در بدن خانم‌ها، هم حفظ تعادل و ترشح هورمون‌های زنانه در بدنشان و هم ژنتیک بافتی بدن آنهاست.

تاثیر ورزش بر لاغری موضعی

یکی از سوالات و شاید معضلات بسیاری از افراد، مخصوصا خانم‌ها، این است که آیا می‌توان با کمک ورزش یا رژیم‌های غذایی خاص، از شر چاقی‌های موضعی خلاص شد یا نه؟ پاسخ ما منفی است. به طور کلی و از نظر علمی، هیچ ورزش، وسیله ورزشی یا رژیم غذایی خاصی وجود ندارد که بتواند تنها چربی و چاقی یک قسمت مخصوص از بدن شما را برطرف کند. به همین دلیل ، ما همواره برای هر نوع کاهش وزنی، انجام دادن ورزش‌های هوازی مانند دویدن، شنا، پیاده‌روی، طناب‌زدن یا دوچرخه‌سواری به مدت حداقل ۳۰ دقیقه و ۴ روز در هفته را توصیه می‌کنیم. ورزش‌های هوازی می‌توانند با هزینه کردن چربی‌های بدن به‌عنوان سوخت، بر کاهش کلی وزن بدن تاثیر بگذارند و با کم کردن چربی از تمام قسمت‌های بدن، به مرور زمان باعث رفع چاقی‌های موضعی هم بشوند. این در حالی است که معمولا ورزش‌های موضعی و متمرکز با افزایش قوام و حجم عضلات همراه هستند. این افزایش حجم و قوام هم با کوتاه کردن عضلات برای رفع شلی و بیرون‌زدگی آنها همراه خواهد بود. به همین دلیل شاید چنین ورزش‌هایی بتوانند بر کاهش سایز اثر بگذارند، اما تاثیری در کاهش چربی‌ها نخواهند داشت. برخی از تولید‌کنندگان دستگاه‌های خاص مانند دستگاه‌های ویبره هم ادعای کاهش چاقی و چربی‌های موضعی را دارند که این قبیل ادعاها هم از نظر علمی مورد تایید نیستند. تنها راه کاهش وزن کنار داشتن برنامه غذایی مناسب، داشتن برنامه ورزشی سیستماتیک و منظم است.

در این مطلب در مورد لاغری موضعی صحبت کردیم و این که راه حل چاقی موضعی چیست ؟ امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

2 پاسخ
 1. پردیس آب
  پردیس آب گفته:

  تقریبا همه میدونن که ورزش، شکم و پهلو را لاغر نمیکنه، ضمن اینکه مصرف چربیهای شکم و پهلو نیز با رژیم هم بعد از اینکه تمام چربیهای بدن مصرف شد ممکن میشه، پس برای لاغری شکم و پهلو در تمام دنیا یا باید از جراحیهای تهاجمی مثل ابدومنو پلاستی استفاده کنند یا از جرزاحیهای کم تهاجمی مثل مواردی که رایجه از قبیل لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن و … که در بسیاری از موارد واقعا مشکل سازه.

  برچسبهای لاغری موضعی نسل جدیدی از تجهیزات پزشکی مربوط به لاغری هستند که به واقع با ماهیت کاملا گیاهی، بدون هیچگونه عوارض بتونن به صورت موضعی شکم و پهلو را کوچک کنند. در این راستا پردیس آب بهترین بچسب لاغری، ساخت مشترک آمریکا و کره جنوبی را معرفی کرده که میتونید تو وب سایت www DOT pardisab DOT com ببینید.
  این برچسب از همون روز اول که بچسبونید نتیجه خودش را نشون میده و هیچ ورزش و رژیمی هم نیاز نداره و بر اساس فیزیولوژی بدن افراد چیزی حدود ۱ تا ۳ سایز در طی ۱۵ روز از چربیهای شکم و پهلو کم میکنه.
  روش استفاده از این برچسب اینه که صبح یکیشو میچسبونید که جوری طراحی شده که یک برچسب روی شکم و پهلو را پوشش میده و بعد از ۸ تا ۱۲ ساعت برچسب را از روی شکمو پهلو جدا میکنید و میندازیدش دور و فردا یا یک روز بعد یه برچسب نو را همینطور بین ۸ تا ۱۲ ساعت روی شکم و پهلو میچسبونید و چون نتیجه این برچسب از همون روز اول معلوم میشه چنان انگیزه ای در شما ایجاد میکنه که دلتون میخواد ۲۴ ساعته این برچسب را روی تمام قسمتهای چاق بدنتون بچسبونید ولی چون یکی ازصدها فرایندی که این برچسب داره، داغ کردن هست، نمیتونید مرتب استفاده اش کنید و نهایتا هر روز یا یک روز در میون استفاده اش خواهید کرد.
  این برچسب در حال حاضر به قیمت ۵۰۰ هزار تومن به صورت یک بسته ۱۵ عددی به صورت تکی فروشی یعنی در واقع ۱۵ برچسب برای ۱۵ روز استفاده عرضه میشه و به صورت کلی برای بلاشگاه ها و مراکز لاغری ۴۵۰ هزار تومن قیمت گذاری شده.
  زمان تحویل این برچسب از زمان سفارش ۷ روز کاری هستش چون پردیس آب برای حفظ کیفیت این برچسبها، مطلقا آنها را انبار نمیکنه و تازه تازه برای خریداران با هواپیما میاره و تحویل میده
  اگر سوالی داشتید میتونی وب سایت www DOT pardisab DOT com را ببینید یا با تلفن ۰۹۳۷۵۵۰۳۹۰۰ تماس بگیرید

  موفق باشید

  پاسخ
 2. http://www.shirazlpg.com
  http://www.shirazlpg.com گفته:

  ضمن تشکر از متن بسیار مفیدتون ، قطعاً لاغری بدون داشتن روش زندگی سالم (تغذیه مناسب و ورزش) اتفاق نمیوفته ، شاید روش های جانبی موجود که البته باید از بی خطر بودن شون اطمینان حاصل کنیم هم کمک کننده باشند اما یادمون باشه برای لاغری راه درست را انتخاب کنیم نه هر راهی به هر قیمتی !!
  روش های علمی دیگه ای هم مثل اندرمولوژی وجود داره که یکی از کاربردهاش برای رفع سلولیت و چاقی موضعی هست.
  این روش غیرتهاجمی هست (بدون جراحی) ، مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است که نتایج چشمگیر و ماندگاری داره و بیش از سی سال است که در مراکز مختلف دنیا انجام میشه. برای اطلاعات بیشتر می تونید به سایت http://www.shirazlpg.com مراجعه کنید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *