تاثیر محل کار بر افزایش وزن

تاثیر محل کار بر افزایش وزن چرا و چگونه رخ می دهد؟

نوع محل کار می تواند نقش بسزایی در افزایش و یا کاهش وزن داشته باشد. عموما پشت میز نشین ها بیشتر می توانند تاثیر محل کار بر افزایش وزن را ببینند. این قبیل افراد علاوه بر اینکه تحرک کمتری دارند با مشکلات روانی نیز روبرو می شوند که این مشکلات موجب می شود بر سبک زندگی شان تاثیر داشته و رو به چاقی سیر کنند.

در این مقاله به یک سری علل و روش ها برای مدیریت وزن و کاهش تاثیر محل کار بر افزایش وزن می پردازیم باشد که بتوانید همیشه خوش اندام باشید و تناسب اندام تان را حفظ کنید.

تاثیر محل کار بر افزایش وزن

تاثیر محل کار بر افزایش وزن با پر خوری

در محل کار عموما به دلیل وضعیتی که وجود دارد و شما به دور از سفره مرسوم خانه هستید، روال خوردن عادی هم از دستتان خارج می شود و با افزایش وزن متوجه می شوید که حسابی در خوردن زیاده روی کرده اید. تاثیر محل کار بر افزایش وزن آن جا بیشتر نمود پیدا می کند که سایر همکاران نیز مشغول خوردن خوراکی هایی باشند که به افزایش وزن منجر می شود. گاهی حتی یک تعارف ساده می تواند ۱۰۰ کالری به شما اضافه کند.

فست فود خوری موجب افزایش وزن در محل کار می شود

از جمله علل تاثیر محل کار بر افزایش وزن این است که گاهی فرصت خوراکی درست کردن در منزل برای آوردن به محل کار ندارید و به فست فود ها روی می آورید. این می تواند به شما در افزایش وزن متاسفانه کمک کند. بسیاری از افراد هنگام خوردن به فکر تناسب اندام خود نیستند به همین علت دچار افزایش وزن می شوند.

تاثیر محل کار بر افزایش وزن

دما و نور و تاثیر محل کار بر افزایش وزن و پر خوری

تحقیقات گویای این هستند که دما و نوری که در محل کار وجود دارد به افزایش اشتهای شما کمک می کنند. پس این فزایش اشتها می تواند یکی از نمونه تاثیر محل کار بر افزایش وزن باشد.

افزایش مدت زمان کار و تاثیر محل کار بر افزایش وزن

وقتی مدت زمان کار کردن شما بالا برود، اشتهای شما نیز افزایش می یابد و به تناسب میزان خواب نیز کاهش پیدا کرده و میزان انرژی که باید از خواب بگیرید را از خوراکی ها طلب می کنید این موجب افزایش پر خوری می شود و موجب می شود که دچار افزایش وزن و چاقی شوید و تناسب اندام تان به هم بخورد.

تاثیر محل کار بر افزایش وزن

استرس محل کار و افزایش وزن

کارهایی که استرس زا هستند می توانند موجب افزایش وزن شوند. از این رو توصیه اکید این است که از میزان استرس خود بکاهید تا دچار افزایش وزن نشوید. استرس موجب می شود که برای مهار آن به خوردن روی اورید و خوردن را به گونه ای ادامه دهید که احساس سیری نکنید که این بدترین نوع از عامل چاقی به شمار می آید.

نتیجه گیری

محل کار می تواند یکی از علل های مهم افزایش وزن به شمار آید. بدین صورت شما به دلیل نوع سبک زندگی تان در محل کار، بر کلیه سبک های زندگی تان تاثیر خواهید گذاشت و با پیامد هایی که هر شغل دارد به چاقی و افزایش وزن خود کمک می کنید. از این رو توصیه های این مقاله می تواند به شما هشداری دهد که چگونه عوامل چاقی را از خود دور کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *